Co wspólnego mają techniki szybkiego nauczania z animacjami reklamowymi? Jak się zaraz przekonasz bardzo dużo. Znawcy tematu szybko znajdą cechy wspólne łączące oba te zagadnienia. I nie chodzi tylko o to, że szybko uczący się animator może zrobić lepszy film reklamowy.
Techniki szybkiej nauki łączące wiele zmysłów
Wśród technik zapamiętywania jest m.in. metoda skojarzeniowa. Polega ona na tworzeniu krótkich opowieści łączących konkretne cyfry czy wyrazy w całość. W tej metodzie ważne jest tworzenie w wyobraźni absurdalnych obrazów, które łączą w sobie nie tylko obraz, ale również dźwięk i zapach. W ten sposób słowo pomarańcza można zapamiętać wyobrażając sobie np. ogromy owoc, pięknie pachnący, który używany jest jako piłka do zabawy przez malutkie dzieci. Ten szereg skojarzeń, które nie występują w rzeczywistości przywołany w pamięci szybko przywodzi na myśl konkretne słowo. Na zasadzie skojarzeń łatwiej jest także zapamiętywać długie listy wyrazów czy dat.
Tworzenie animacji reklamowych – umiejętne łączenie obrazu i dźwięku
Techniki skojarzeniowe są wykorzystywane również przy produkcji krótkich animacji reklamowych. Twórcy muszą przekazać najważniejsze informacje dotyczące usługi czy produktu w kilkadziesiąt sekund i zrobić wszystko, aby już po jednorazowym obejrzeniu filmu widz zapamiętał maksymalną ilość informacji. Dlatego też w procesie tworzenia animacji reklamowych niezbędne jest połączenie obrazu z dźwiękiem w taki sposób, aby nierozerwalnie łączyły się w całość w pamięci widza.
Przykłady animacji reklamowych w wykonaniu Animates.pl
Techniki skojarzeniowe wykorzystuje w swoich animacjach Animates.pl. W niektórych produkcjach są one bardziej zauważalne, a w innych mniej, niemniej jednak warto się z nimi zapoznać. Ciekawym przykładem jest film promujący Health Protector. W tej produkcji widz oglądający samą animację niewiele się dowie, natomiast słuchający lektora niewiele zapamięta. Połączenie prostych obrazów i odpowiednio przygotowanych informacji głosowych sprawia, że dzięki skojarzeniom już po pierwszym obejrzeniu animacji widz powtarza większość usłyszanych informacji.
W portfolio Animates.pl można znaleźć także animacje, które nie zawierają połączenia skojarzeń. Przykładem jest film przedstawiający działanie aplikacji WARS.W tym wypadku animacja jest prosta i przedstawia sekwencją kolejnych czynności, które należy wykonać zamawiając potrawy z wagonu restauracyjnego. Głos lektora staje się w tym filmie tylko uzupełnieniem obrazu i właściwie widz oglądający animację bez głosu lub nieznający języka angielskiego doskonale poradzi sobie z jej obsługą.
Produkcja animacji reklamowej nie jest prosta. Osoby planujące ją muszą dokładnie wiedzieć ile i jakie informacje chcą przekazać widzowi – użytkownikowi czy klientowi. Twórcy muszą wiedzieć czy w wybranym wypadku będzie konieczne włączenie technik skojarzeniowych czy wystarczy prosty przekaz za pomocą obrazu. Jak można zobaczyć przyglądając się powyższym przykładom Animates.pl świetnie sobie z tym radzi.