Dziś pragniemy odpowiedzieć na pytanie, które pojawia się bardzo często podczas naszych rozmów z klientami, czyli „Dlaczego tak drogo?”. Choć w porównaniu z wieloma innymi firmami nasze ceny nie są zbyt wygórowane, to mimo wszystko warto powiedzieć co się kryje za podawanymi w umowach i na fakturach cyferkami.

Poznajemy firmę, markę, produkt lub usługę

Pierwsza ważną rzeczą, którą robimy jest dokładne zapoznanie się z produktem, usługą, marką czy firmą, która ma zostać umieszczona w animacji. Takiego punktu nie ma na liście wykonywanych usług, ale należy pamiętać, że zapoznanie się z nową aplikacją, czy produktem trwa niekiedy wiele godzin. Przecież musimy jak najlepiej opowiedzieć o artykule, który będzie reklamowany.

1

Przygotowujemy scenariusz

Kiedy ogląda się animacje reklamowe widzom wydaje się, że są one proste i oczywiste. Należy jednak wiedzieć, że ułożenie scenariusza dla „prostej” animacji wymaga wielu godzin pracy. Trzeba dokładnie przemyśleć jak w ciągu kilkudziesięciu sekund pokazać działanie skomplikowanego urządzenia, powiedzieć do czego ono służy, a do tego jeszcze wymienić wszystkie jego zalety i przekonać widza, że koniecznie musi mieć je w domu. Czasami filmik w pierwotnej wersji miałby co najmniej kilka minut, a tu trzeba wyciągnąć z niego tylko najważniejsze rzeczy. Z pewnością nie jest to proste, ale czego się nie robi dla klienta.

2

Wykonujemy projekt animacji

Kolejnym krokiem jest wykonanie projektu animacji. Nasi graficy wymyślają jak powinny wyglądać postaci, ich otoczenie, przedmioty, których używają itd. Na początku to tylko grafiki na monitorze, ale już niedługo pojawią się ruchome elementy.

3

Film reklamowy to nie tylko animacja

Poza obrazem, który za chwilę zacznie się poruszać i przekazywać informacje, film reklamowy musi posiadać również podkład muzyczny oraz tekst i głos lektora. Umiejętne dobranie a następnie dostosowanie tych elementów zabiera wiele czasu i wymaga sporej dawki umiejętności.

Wszystko razem

Jak więc można zauważyć kilkudziesięciosekundowa animacja, którą klient odbiera od nas w postaci niewielkiego pliku jest ciężką pracą wykonywaną przez wiele godzin i wielu ludzi. Nad filmem pracują graficy, lektorzy, copywriterzy, scenarzyści i animatorzy. Wszyscy wspólnymi siłami i  nakładem wielogodzinnej pracy tworzymy animację, z której jesteśmy dumni. A jak się można spodziewa nasza praca ma też swoją cenę.

Dlatego zanim po raz kolejny, drogi kliencie, zapytasz dlaczego tak drogo – odeślemy go do tego wpisu. Mamy nadzieję, że nas zrozumiesz :)