Właściciele firm coraz chętniej korzystają z internetu jako miejsca, gdzie podają informacje o swoich działaniach. W zależności od strategii marketingowej najczęściej wykorzystywane są bannery lub teksty promujące markę, produkt lub usługę. Jak się jednak okazuje o wiele lepszym sposobem na wykorzystanie potencjału internetu są explanatory videos. Oto najważniejsze powody, dla których warto w nie zainwestować.

  1. Przyciągają uwagę

Z badań wynika, że internauci o wiele chętniej oglądają filmy i animacje aniżeli czytają teksty. Stąd też krótkie i atrakcyjnie wykonane explanatory videos przyciągają wzrok i uwagę użytkowników sieci.

  1. Promują markę

Informacje zawarte w obrazach są przez większość ludzi szybciej przyswajane i łatwiej zapamiętywane aniżeli te podawane w postaci tekstu. Tym samym logo znajdujące się w krótkim filmiku o szybko zapadnie w pamięć potencjalnym klientom.

  1. Zwiększają sprzedaż

Krótka, mądra a do tego zabawna animacja to doskonała promocja dla wielu produktów i usług. Dzięki prostym wskazówkom dotyczącym działania urządzenia czy usługi potencjalni klienci poznają je a dodatkowo nabierają do nich zaufania. Dlatego też decydując się na zakup konkretnego artykułu sięgają częściej po ten znany z  explanatory videos.

  1. Pozwalają wyróżnić się z tłumu

Animacje objaśniające lub marketingowe przyciągają uwagę internautów i mają wyraźny wpływ na wzrost zysków firmy reklamującej się w ten sposób. Umiejętnie dobrana postać, głos lub motyw filmu pozwala nie tylko zwrócić uwagę na produkt, ale również wyróżnić go spośród dziesiątków innych podobnych artykułów. W dzisiejszych czasach zwrócenie uwagi na siebie nie jest łatwe, a  explanatory videos skutecznie w tym pomagają.

  1. Zwiększają zainteresowanie

Każdy właściciel strony internetowej wielokrotnie w ciągu miesiąca sprawdza jak dużym zainteresowaniem cieszy się jego praca. O tym czy ktoś zajrzy na stronę czy też nie, decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest łatwość jej odnalezienia. Dobrze zrobiona i ciekawa animacja sprawi, że więcej osób zajrzy na stronę, która jest podana w filmiku. Większe zainteresowanie stroną wyraźnie wpływa na wysokość zarobków np. z reklam czy sprzedaży, ale również na popularność witryny w sieci.

  1. Reklamują produkty i usługi

Główną funkcją animacji reklamowych jest zapoznanie internautów z produktem lub usługą. W dzisiejszych czasach, kiedy to właśnie filmy przyciągają największą uwagę internautów  explanatory videos stają się najlepszym sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy na reklamowany produkt lub usługę. Jak się okazuje jest to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów zwrócenia uwagi zarówno na nową markę jak i na nowości wprowadzane na rynek.

  1. Objaśniają produkty i usługi

Explanatory videos to filmy, które objaśniają działanie produktu lub usługi. Poza celami stricte marketingowymi mają również przekaz merytoryczny i praktyczny. Coraz więcej firm wybiera reklamę w formie filmowych poradników, ponieważ gwarantuje ona większą ilość oglądających. Ludzie poszukują w sieci prostych informacji objaśniających działanie produktów lub usług, a kilkudziesięciosekundowy film jest do tego celu idealny. Nie marnuje czasu oglądającego i szybko przekazuje niezbędne informacje.

  1. Pozycjonowanie w Google

W świecie internetu bezwzględnym władcą jest firma Google. To od jej wyszukiwarki w dużym stopniu zależy powodzenie niejednej firmy, produktu czy usługi. Dzięki odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce można liczyć na większe zyski, zaś, gdy nasza strona nie pojawia się na pierwszych miejscach listy wyszukań, wówczas na wielkie pieniądze trudno liczyć. Wyszukiwarka Google ma coraz lepsze algorytmy których zadaniem jest wskazywanie ważnych dla internautów informacji podawanych w jak najprostszej formie. W ostatnim czasie  explanatory videos coraz częściej pojawiają się na początku listy wyszukań. Tym samym decydując się na wstawienie do internetu animacji instruktażowej są spore szanse, że przy okazji poprawi się pozycja firmy w wyszukiwarkach.