Explainer videos to doskonały sposób na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Profesjonalnie przygotowany film można umieścić w Internecie, pokazać w telewizji, albo podczas spotkań biznesowych. W jaki sposób powstaje taka reklama?

Proces powstawania explainer videos rozpoczyna się od poznania reklamowanego produktu lub usługi. Profesjonaliści zajmujący się tego typu animacjami muszą dokładnie zapoznać się z cechami oferty i oczywiście – z oczekiwaniami klientów, aby móc przygotować scenariusz najpełniej odpowiadający tym dwóm ważnym aspektom. Wbrew pozorom ten etap jest niezwykle istotny, bo im lepiej twórcy poznają reklamowany produkt, tym lepiej go przestawią w spocie.

indeksPóźniej przygotowują scenariusz, który powinien być ciekawy, a zarazem w jasny i czytelny sposób przedstawiać zalety skorzystania z promowanych usług lub produktów. Jeśli chodzi o koszt wyprodukowania explainer videos to ceny w dużej mierze zależą od etapu tworzenia koncepcji – im bardziej skomplikowana animacja, tym więcej pracy i czasu zajmie uzyskanie odpowiedniego efektu końcowego.

Stworzenie scenariusza to niewątpliwie jeden z najważniejszych etapów podczas produkcji, dlatego też liczy się dobry pomysł. Kolejne zadanie czekające twórców to oczywiście przełożenie koncepcji na animację. Właśnie wtedy powstają postacie, które w przystępny i ciekawy sposób pokazują dlaczego warto zdecydować się na produkty bądź usługi klienta. Kiedy powstanie film, przychodzi czas na przygotowanie warstwy dźwiękowej, a więc podkładu muzycznego lub nagrania głosu lektora. Po ukończeniu animacji klient może zasugerować niewielkie zmiany, a po jego akceptacji twórcy przenoszą prawa autorskie stworzonego spotu na zleceniodawcę. Jeśli postaramy się oszacować koszt stworzenia explainer videos a ceny takich animacji mogą różnić się zależnie od poziomu ich skomplikowania. Warto jednak przeznaczyć na ten cel większa sumę, aby osiągnąć oczekiwany efekt końcowy i uzyskać animację reklamową wykonaną w pełni profesjonalnie.