Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej ciekawych i praktycznych aplikacji mobilnych. Obsługa większości z nich jest intuicyjna, niemniej jednak pojawiają się także trudności z niektórymi opcjami lub dotarciem z informacją o aplikacji do klienta. W takim wypadku doskonale sprawdzają się krótkie animowane filmy. Doskonałym tego przykładem jest film objaśniający obsługę aplikacji WARS.

Aplikacja WARS – co to takiego?

Aplikacja WARS umożliwia zamawianie potraw z restauracji w pociągu za pomocą internetu. Dzięki prostemu oprogramowaniu przy pomocy smartfona, tabletu czy laptopa można zamówić wybraną potrawę z menu obowiązującego w  pociągu. Obsługa tej aplikacji jest prosta i intuicyjna. Większość użytkowników internetu doskonale sobie z nią poradzi nawet bez szczegółowej instrukcji obsługi. Jest jednak jedno „ale” – trzeba o niej wiedzieć.

Explainer video WARS

Nagrany przez firmę Animates.pl krótki film instruktażowy pokazuje jak używać aplikacji Wars. Instrukcja obsługi przygotowana jest w języku angielskim i ułatwia korzystanie z niej cudzoziemcom. Dzięki tej animacji można szybko nauczyć się jak zamówić danie bez wychodzenia z przedziału.

2

Inne funkcje Explainer video WARS

Film przygotowany przez Animates.pl jest nie tylko instrukcją obsługi aplikacji, ale spełnia także funkcję informacyjną i reklamową. Warto zauważyć, że wielu pasażerów nie wie nawet o istnieniu aplikacji umożliwiającej zamawianie dań z wagonu restauracyjnego. Większość podróżujących ma świadomość, że istnieje możliwość zjedzenia obiadu w pociągu, ale jest przekonanych, że można to zrobić jedynie na miejscu, w wagonie WARS. Kilkudziesięciosekundowa animacja reklamowa wyprowadza podróżujących z błędu. Dzięki niej dowiadują się oni, że nie tylko można zjeść w WARS-ie, ale również zamówić wybranie danie on-line i zjeść je tam, gdzie się obecnie przebywa.

1

Explainer video WARS to prosta w odbiorze animacja, która spełnia wiele funkcji. Trzeba przyznać, że marketingowcy, którzy zdecydowali się na jej zamówienie mieli doskonały pomysł na promocję tego innowacyjnego rozwiązania.