Nakłady na marketing w wielu firmach są dość ograniczone. Duże przedsiębiorstwa mogą pozwolić sobie na budżety kilkusettysięczne i większe i w ich ramach promować swoje produkty czy usługi. Zupełnie inaczej jest w przypadku małych i mikroprzedsiębiorstw.

Tutaj nakłady na marketing są często ograniczane do minimum. Dlatego rachunek za Explainer videos w wysokości – 2-15 tysięcy złotych wydaje się barierą nie do przeskoczenia. Tak wysoki koszt wykonania animacji sprawia, że wielu przedsiębiorców rezygnuje z tej opcji reklamy, co zdaje się być dużym błędem.

Explainer videos – innowacyjna forma reklamy

Explainer videos to jeszcze niezbyt popularna forma marketingowa. Dzięki temu, że pojawia się sporadycznie na stronach internetowych internauci częściej ją oglądają aniżeli zwykłe bannery reklamowe. Krótka animacja przenosi w sobie wiele treści, a równocześnie nie nudzi i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na jej oglądanie. Ten, innowacyjny sposób promowania firmy, produktu czy usługi znacznie podnosi zyski firm korzystających z nich, co zostało udowodnione.

Explainer videos – ceny

Jak już wspomniano wyżej dla wielu małych przedsiębiorców barierą trudną do pokonania jest koszt wyprodukowania animacji. Trzeba wyraźnie podkreślić, że 60-sekundowa animacja to wydatek rzędu 2-15 tysięcy złotych, w zależności od wykonawcy. Jak można zauważyć nie jest to mało.

Za tę samą kwotę można zamówić kilkanaście zestawów bannerów reklamowych lub publikację kilkudziesięciu tekstów promujących produkt lub usługę na różnych stronach internetowych. Publikacja tekstów, czy bannerów reklamowych odnosi zauważalne sutki promocyjne, dlatego też uzasadnionym staje się pytanie: Dlaczego ponosić tak duże nakłady na animację, która nie wiadomo czy zadziała?

Explainer videos – dlaczego interesują internautę

Z badań rynku wynika, że konsumenci podążają za reklamą i wybierają znane sobie marki. Stąd też firmy walczą o to, by ich logo pojawiało się wszędzie, gdzie to możliwe. Z drugiej jednak strony rzesza internautów rezygnuje z oglądania reklam, a nawet z wchodzenia na ulubione wcześniej portale internetowe ze względu na dużą ilość bannerów, które stają się nachalne, rażące i denerwujące.

Animacje reklamowe przełamują niechęć użytkowników w całkiem naturalny sposób. Przede wszystkim obecnie panująca moda w Explainer videos stawia na bardzo prostą grafikę. Dzięki temu internauta oglądający film nie męczy się. Uzupełnieniem obrazu jest prosta linia melodyczna oraz mocny i wyraźny głos, który przekazuje prostą w odbiorze informację. Użytkownik sieci rozpoczyna oglądanie filmu z czystej ciekawości, a informacje same notują się w jego pamięci.

 

Explainer videos – cena vs zyski

Jednak można się spodziewać tego, iż nikt nie wyda kilku tysięcy złotych bez konkretnych przykładów na to, że wydatek się opłaci. Dlatego firmy zajmujące się marketingiem w sieci prowadzą własne badania nad skutecznością różnych form reklamy. Zgodnie z ich wynikami klienci oglądający animacje reklamowe decydują się na zakup o 85% częściej niż pozostali, co wiąże się bezpośrednio ze wzrostem zysków sprzedawcy. Także wzrost ilości wejść na strony promowane za pomocą krótkich animacji znacznie wzrasta, co przekłada się bezpośrednio na zyski. Tym samym można śmiało stwierdzić, że w przypadku Explainer videos cena, nawet wysoka jest warta zapłacenia.