Dzisiejsi użytkownicy sieci to osoby, które nie mają ochoty na czytanie. Większość z nich woli obejrzeć krotki film niż czytać długą instrukcję obsługi. Dlatego też coraz popularniejszą formą docierania do klienta stają się explanatory videos.
Czym są explanatory videos?
Explanatory videos to najprościej mówiąc filmy objaśniające działanie produktów lub usług. Dzięki prostej budowie i krótkiemu przekazowi są łatwe w odbiorze, co podoba się większości internautów, bowiem dzięki tym cechom nie muszą się specjalnie wysilać, aby poznać nowe urządzenia czy aplikacje.
Co dają explanatory videos potencjalnym klientom?
Można zastanawiać ile informacji o produkcie czy usłudze można przekazać w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jak się jednak okazuje może ich być całkiem sporo. Taki krótki filmik może pokazać chociażby jak posługiwać się aplikacjami na telefon. Doskonale przedstawia to opis działania aplikacji mWARS. W ciągu niespełna 60 sekund internauta dowiaduje się jak może zamówić jedzenie w pociągu. Gdyby nie ten film dużym problemem mogłaby się okazać nie tylko obsługa aplikacji, ale nawet jej odnalezienie w internecie. Jak więc widać internauci mogą sporo zyskać oglądając krótkie explanatory videos.
Co daje explanatory videos producentom i usługodawcom?
Najprostszą odpowiedzią na powyższe pytanie jest oczywiście „zysk”. Wykorzystując explanatory videos producenci i usługodawcy pokazują swoja ofertę i wyjaśniają działanie poszczególnych produktów lub usług. Internauci z braku czasu, a niekiedy także z lenistwa wola obejrzeć krótki film niż czytać informację tekstową na temat poszukiwanych przez siebie artykułów. Poznając w ten sposób produkt, logo i firmę znacznie wzrasta prawdopodobieństwo, że to właśnie po nie sięgną podczas najbliższych zakupów, co z kolei wpływa bezpośrednio na wzrost zysków producentów i usługodawców.
Produkcja explanatory videos nie jest tania i nie ma się co w tym względzie oszukiwać. Opracowanie dobrego scenariusza i nagranie filmu to koszt liczony w tysiącach złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że nakład na tę formę informacji szybko się zwraca. Można śmiało zaryzykować tezę, że to obecnie jeden z najlepszych sposobów instruowania potencjalnych klientów o istnieniu marki i produktów.