Jak wiele informacji można przekazać w 30 sekund? Może się wydawać, że niewiele, ale oglądając promocyjną animację Health Protector okazuje się, iż całkiem sporo. Ten krótki film jest doskonałym przykładem, że explainer videos to idealny nośnik informacji praktycznych i marketingowych.

Treść obrazkowa

Animacja Health Protector jest bardzo prosta. Nie zawiera żadnych wymyślnych postaci, ani skomplikowanej treści. Przeglądając ją bez dźwięku można domyślić się treści, ale przekaz nie jest zbyt widoczny i czytelny.

Treść głosowa

W przypadku filmu Health Protector obrazkowa forma nie przekazuje jasnej informacji, ale czytany przez lektora tekst wyjaśnia każdy kolejny element bardzo dokładnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że słuchając głosu bez obrazu, informacje nie zostają w pamięci.

 

Połączenie obrazu i głosu

Jak można się przekonać na przykładzie tego konkretnego filmu, niektóre produkcje nie przynoszą odpowiedniej ilości informacji w formie obrazkowej. Z drugiej strony pełna informacja głosowa nie daje również zamierzonego efektu, ponieważ słuchacz nie zapamiętuje jej treści. W takich wypadkach najlepiej sprawdza się  produkcja explainer videos łącząca prosty przekaz obrazkowy ze specjalistyczną informacją głosową. Dzięki wykorzystaniu animacji widz zapamiętuje połączone z nią informacje głosowe i już po jednorazowym obejrzeniu potrafi powtórzyć najważniejsze z nich.

1

Dzisiejsze pokolenie młodych konsumentów jest, słusznie, nazywane cywilizacją obrazkową. Zwraca uwagę przede wszystkim na to, co widzi, a nie to co czyta czy słyszy. Tym samym najlepsze skutki przynosi informacja łącząca głos i obraz. Produkcja explainer videos umiejętnie łącząca oba te kanały przenoszące informacje nie jest prosta, ale przynosi najlepsze skutki.